Menu
 

Steven Kennard

Tokarka, co prawda, nie ma tego wdzięku co koło garncarskie, ale wydaje się być kwintesencją idei rzemiosła. Steven Kennard, bohater serii filmów dokumentalnych Life's Work, przemienia kawałek natury, w kawał pracy ludzkich rąk.

• źródło: stevenkennard.com

więcej

Thibaut Malet

Trudno wyobrazić sobie bardziej funkcjonalny materiał niż drewno. Trwały, nadający się do recyklingu, lekki, estetyczny i z osobowością. Thibaut Malet udowadnia, że nie trzeba sięgać po tworzywa sztuczne, żeby otaczać się przedmiotami, spełniającymi najwyższe wymogi. Mimo, że wywodzi się ze stolarskiej tradycji rodzinnej, woli nazywać się projektantem, co sprawia, że jest po prostu rzemieślnikiem XXI wieku.

• źródło: thibautmalet.com

więcej

Marc Russell

Klient Gull Lake Boat Works ma wpływ na każdy element robionej na zamówienie łodzi. Rodzaj drewna, wykończenie, sprzęt, kolor – wszystko jest dopasowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. W efekcie powstaje unikalny przedmiot, który łączy w sobie tradycyjny design z nowoczesnymi metodami. Jakość wykonania, trwałość i funkcjonalność to najbardziej charakterystyczne cechy łodzi pochodzących z pracowni GLBW.

• źródło: glbw.ca

więcej

Chifen Cheng

Chifen Cheng twórca Designlump, łączy tradycję tworzenia ceramiki z nowoczesnymi technikami i wzornictwem. Kiedyś pracował w przemyśle wzorniczym, tworząc projekty użytkowe na dużą skalę, obecnie skupia się na autorskich, małych formach. Studio, znajdujące się w Montrealu, jest idealnym przykładem współczesnego rzemieślnictwa.

• foto: Stephane Tartelin
• źródło: designlump.com

więcej

Ronron

Olivier Desrochers mimo ukończenia studiów z zakresu projektowania wnętrz, dopiero dzięki pobytowi na Bali nabrał świadomości swojego zawodu. Olivier projektuje dla osób szukających niestandardowych rozwiązań. Zawsze bierze pod uwagę relację między formą a przestrzenią oraz człowiekiem a przedmiotem.

• źródło: od-design.com

więcej

Bocci

Siedziba mieści się w Vancouver i w Berlinie. Twórcy określają swoją firmę jako niekonwencjonalną spółdzielnię projektantów, architektów, rzemieślników, techników, agentów, obiektów badawczych, dostawców surowców i sklepów.

• źródło: bocci.ca

więcej

inni
podobnie
różni