Menu
 

Bellerby & Co.

Potrzeba okazała się matką wynalazku także w przypadku Petera Bellerb, który podjął się tworzenia rzeczy, której nie mógł dostać na rynku. Ręcznie robione globusy trafiły w niszę, dzięki czemu są podziwiane nie tylko w domach i biurach jego klientów, ale również na ekranach kin. Za sukcesem  Petera nie stoi jedynie pomysł, ale ciężka praca i perfekcjonizm.

• źródło: bellerbyandco.com

więcej

Davda Ceramics

Jo Davda od 18 lat produkuje ręcznie robione naczynia kuchenne. Zaczynała od prostych kształtów misek i talerzy do makaronu. Obecnie robi również większe formy. Jej prace można zobaczyć w wielu książkach kucharskich oraz w ekskluzywnych sklepach na całym świecie. W zastawach stołowych od Brickett Davda najważniejszym elementem jest kolor, którego inspiracją są krajobrazy Wielkiej Brytanii.

• źródło: brickettdavda.com

więcej

John Leach

Ceramika Johna Leacha jest bardzo brytyjska w formie i kształcie. Szkliwienie natomiast odnosi się do Japońskich tradycji. Technika i metoda pracy jest przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycją rodzinną. Połączenie tych wszystkich wpływów sprawia, że paradoksalnie wyroby z Muchelney Pottery są bardzo tradycyjne i oryginalne za razem.

• źródło: johnleachpottery.co.uk

więcej

Narodziny książki

 

Krótka historia pokazująca powstanie książki, wykonanej tradycyjną metodą drukarską oraz introligatorską. Jeśli szybkość wykonania nie jest wartością nadrzędną, proces narodzin książki może być równie ciekawy co jej treść.

• źródło: vimeo.com

więcej

Pinch

Projekt Yves i Pontusk to współczesna interpretacja tradycyjnego biurka. Jest to efekt współpracy pomiędzy Russel Pinch i Oona Bannon, którzy wspólnie prowadzą studio projektowe w Londynie.

• projekt: Russel Pinch i Oona Bannon
• fotografia: James Merrell

• źródło: pinchdesign.com

więcej

Nożownik

Joel Bukiewicz opowiada o ludzkim elemencie rzemiosła, o potencjale skrytych umiejętności, które pozwalają dojrzeć do sztuki. Dzieli się swoją historią, przywiązując prawdziwe znaczenie bogactwu mierzonym w ludziach, a nie w środkach pieniężnych.

• źródło: thisismadebyhand.com
więcej

Chodaki

Jeremy Atkinson uczył się wyrobu tradycyjnych chodaków w Hiszpanii oraz Francji. Obecnie jest jedynym rzemieślnikiem w Anglii, produkującym to obuwie klasyczną, dziewiętnastowieczną metodą.

• źródło: vimeo.com
więcej

Rzemiosło
to sposób realizacji rozsądnej stagnacji